خانم آی جاستین چطور تا این اندازه بزرگ شد؟

آی جاستین

کسانی که عاشق دنیای گجت‌های الکترونیکی و علی‌الخصوص دستگاه‌های اپلی هستند، با این دخترک بلوند یوتوبر کاملا آشنا هستند. آی جاستین (iJustine) اسمی است که جاستین ازاریک (Justine Ezarik) برای خودش انتخاب کرده تا عشق و علاقه‌اش به دنیای اپل را نمایش دهد. البته این اسم هوشمندانه، به نوعی معرفی‌کننده‌ی خود او هم هست. آی جاستین می‌تواند به معنی من جاستین هستم هم باشد.

تعجب کردن‌های اغراق‌آمیز، گرد کردن چشم‌ها در مقابل دوربین و درآمدن حالت دهان به شکل ایموجی تعجب از جمله بارزترین ویژگی‌های آی جاستین هستند. اما فارغ از این مسائل، او کارش را زندگی می‌کند و از این راه پول هم درمی‌آورد؛ خیلی هم درمی‌آورد. تعداد فالوئرهای او در یوتوب به قدری زیاد هستند که شرکت اپل او را به عنوان یک اینفلوئنسر دنیای فناوری قبول دارد. یعنی هر حرفی که خانم آی جاستین بزند، در میان قشر اپل‌دوست مقبول می‌افتد. پس یعنی ایشان یک اینفلوئنسر دوزاری اینستاگرامی نیست و سریع هم اسم بلاگر را روی خودش نمی‌گذارد و به پیج اینستاگرام‌اش هم نمی‌گوید بلاگ!

البته او در توییتر و اینستاگرام هم حسابی فعال است و از این شبکه‌های اجتماعی به عنوان مکمل کانال یوتوبی‌اش استفاده می‌کند. او حسابی غرق در دنیای اپل است و حتی یک کتاب هم نوشته که در آن، درباره‌ی خاطرات‌اش از دنیای اپل حرف زده است.

کتاب خانم آی جاستین
آی جاستین و کتابی که درباره‌ی خاطرات اپلی‌اش نوشته است

آی جاستین یک خواهر به نام جنا هم دارد که در اکثر ویدیوهای او حضور دارد. این دو خواهر با هم به گردش و تفریح می‌روند و از دنیای خودشان برای مردم فیلم می‌گیرند. کاری شبیه به ولاگ (Vlog) که آی جاستین انجام دادن آن را خیلی خوب بلد است. در بساط کار این یوتوبر معروف، انواع تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری دیده می‌شود و او از جدیدترین ابزارها برای گسترش کارش استفاده می‌کند.

آی جاستین با دیگر تِک بلاگرهای یوتوبی هم همکاری می‌کند. خودم چندین بار شاهد بوده‌ام که مارکز برانلی (Marques Brownlee) در ویدیوهای او حاضر شده و به عنوان همکاری مشترک با هم درباره‌ی محصولات مختلف حرف زده‌اند. این دو خیلی ترکیب جالبی در کنار یکدیگر می‌سازند. یکی فوق‌العاده اکتیو است و دیگری تمایل دارد در آرامش تمام کارها و حرف‌هایش را بزند.

آموزش فاینال کات پرو از آی جاستین
منبع عکس: App Store

اما چیزی که باعث شد درباره‌ی آی جاستین حرف بزنم، هیچ‌یک از اینها نیست. او یک تِک بلاگر معروف است و شهرت‌اش بر کسی پوشیده نیست. چیزی که باعث شده درباره‌ی او حرف بزنم، اتفاقی است چند روز پیش در اپ استور نظرم را به خود جلب کرد. داشتم توی اپ استور مک چرخ می‌زدم که ناگهان دیدم خانم آی جاستین یک دوره‌ی آموزش فاینال کات (Final Cut) راه انداخته و آن را به قیمت ۳۰ دلار روی اپ استور می‌فروشد. اصلا از دیدن چنین صحنه‌ای تعجب نکردم. جاستین ازاریک یک یوتوبر حرفه‌ای است و تمام ویدیوهایش را خودش ادیت می‌کند. ادیت کردن زیاد در فاینال کات، آی جاستین را به جایی رسانده است که حالا می‌تواند از این راه هم یک منبع درآمدزایی دیگر برای خودش داشته باشد. اپ استور در تمام ساعات شبانه‌روز باز است و چه منبع درآمدی بهتر و همیشگی‌تر از آن؟ خلاصه اینکه به خودتان بیایید و ببینید که مردم از چه راه‌هایی دارند پول درمی‌آورند!

منبع عکس کاور این پست، سایت iJustine است.

۰ ۰ رای
امتیاز کلی این نوشته
guest
0 کامنت
فیدبک اینلاین
دیدن تمام کامنت‌ها