قصه‌های مجید به غصه‌های مجید تبدیل شده‌اند

مجید حسینی نژاد بنیان‌گذار علی بابا

خیلی‌ها مجید حسینی نژاد که بنیان‌گذار شرکت علی بابا است را می‌شناسند. مجید رفتارهای خاصی دارد و گاهی اوقات حرف‌هایی می‌زند که مو را به تن آدم سیخ می‌کند. مجید شومن خوبی است و اگر بتواند هیجان‌اش را کنترل کند، می‌تواند جمعی را پای حرف‌هایش بنشاند و آن‌ها را با خود همراه کند.

حدودا یک هفته‌ی پیش، مجید حسینی نژاد در رویداد نوآفرین که با حضور جمعی از فعالان استارتاپی ایران برگزار شده بود، حاضر شد و سخنرانی قرایی کرد که توانست به سرعت در فضای مجازی دست به دست شود. سایت هفته‌نامه شنبه برای اولین بار این ویدئو را منتشر کرد و آن را روی آپارات شنبه مگ گذاشت. خیلی‌ها به همین ترتیب نسخه‌ی کامل ویدئو را دیدند.

حالا مگر مجید چه گفته بود که باعث شد در تا این اندازه دیده شود؟ هیچ چیز خاصی نگفته بود؛ یعنی راست‌اش از دید من چیزی به جز حقیقت را نگفته بود. مجید خیلی ساده حرف‌هایش را گفت و عبور کرد. از این گفت که یک کاسب و به قول خودش «یک فرد سودجو است» و به دنبال راهی برای خلق ثروت می‌گردد؛ هم برای خودش و هم برای کسانی که در کنارش کار می‌کنند.

خلاصه‌ی حرف‌های مجید حسینی نژاد در رویداد نوآفرین این بود که این دولت است که بستر لازم را برای کارهای مختلف فراهم می‌کند. این حرف در فضایی گفته شد که اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات هم در جمع حضور داشتند. بهتر است جان کلام را از زبان خود مجید نقل کنم:

اگر شما به عنوان دولت بستر قاچاق بیافرینید، من خواهم شد مجید قاچاقچی و اگر بستر کارآفرینی فراهم کنید مثل امروز من را مجید کارآفرین خطاب خواهید کرد.

اصلا هم حرف بدی نبود و خیلی‌ها به خاطر گفتن این حرف‌ها، مجید قصه‌ی ما را تشویق کردند. مجیدی را که نقش پررنگی در اکوسیستم استارتاپی ایران دارد و از زیر و بم کار کردن در ایران کاملا باخبر است. مجید حسینی نژاد را که خوب بلد است حرف بزند و همگان را از چیزی که آزارش می‌دهد، باخبر کند. آن قدیم‌ها «قصه‌های مجید» را می‌دیدیم و کلی با آن خوش بودیم. حالا که بزرگ‌تر شده‌ایم، نوبت به «غصه‌های مجید» رسیده است. این مجید همیشه با ما خواهد بود.

منبع عکس کاور پست، سایت نشریه Peivast است. ارزش و اعتبار به همین سایت تعلق می‌گیرد. عکس مربوط به رویداد نام‌برده نیست و جنبه تزیینی دارد.

۰ ۰ رای
امتیاز کلی این نوشته
guest
0 کامنت
فیدبک اینلاین
دیدن تمام کامنت‌ها