کجا می‌خوای بری آقای جانی آیو؟

جانی آیو

جانی آیو بالاخره اعلام کرد که قرار است تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی از اپل کناره‌گیری کند و شرکت مستقلی را برای خودش تشکیل دهد. البته قبلا هم شایعاتی درباره‌ی کناره‌گیری او از اپل وجود داشت که بالاخره این شایعات رنگ واقعیت به خودشان گرفتند. آقای آیو که طراح ارشد محصولات اپل است، در طراحی محصولاتی مثل آیفون و آیپاد و البته کامپیوترهای مک نقش داشته است. خیلی از محصولاتی که از اپل می‌شناسیم، توسط جانی آیو طراحی شده‌اند. به قول وبسایت The Verge او کسی است که کاری کرد تا تمام دنیای تکنولوژی به طراحی بها بدهند. در اهمیت شخصیت جانی آیو گفتن همین مقدار بس که او به مدت بیش از ۲۰ سال در اپل کار کرده و از کسانی بوده که شخص استیو جابز فقید به او اعتماد ۱۰۰ درصدی داشته است.

شرکت جدیدی که جانی می‌خواهد راه بیندازد، لاوفرم (LoveForm) نام دارد که همین اعلام رسمی نام یک شرکت پیش از راه‌اندازی‌اش از عجایب کار او است. البته آقای آیو اعلام کرده که رابطه‌اش با اپل را قطع نخواهد کرد و قرار است اپل یکی از مشتریان اصلی طراحی‌های لاوفرم باشد. لاوفرم قرار است در کنار اپل به مشتریان دیگری هم سرویس بدهد و احتمالا قرار است شاهد تعداد زیادی از محصولاتی باشیم که زبان طراحی‌شان با محصولات اپل مشترک است.

کناره‌گیری جانی بیشتر از اینکه من را از بابت تغییر زبان طراحی محصولات اپل نگران کند، بیشتر به این دلیل ناراحت‌کننده است که دیگر نمی‌توان جانی آیو دوست‌داشتنی را در ویدئوهای رسمی اپل دید. آخر جانی عزیز، ما از این به بعد در تیزرهای اپل به لهجه‌ی خاص بریتیش چه کسی دقت کنیم و با شنیدن تلفظ خاص کلمه‌ی آلومینیوم (همان اَلِمینیوم شما) از زبان چه کسی، لبخند روی لب‌مان نقش ببندد؟ دیگر چه کسی می‌تواند کلمه‌ای مثل Unapologetically Plastic را خلق کند؟ اصلا آیا می‌توان چنین چیزهایی را از کسی انتظار داشت؟ کجای می‌خوای بری واقعا؟ جفا در حق یاران چرا آخر؟ تا به کی می‌خواهی ساز مخالف بزنی برادر من؟

۰ ۰ رای
امتیاز کلی این نوشته
اشتراک
اعلان
guest

0 کامنت
فیدبک اینلاین
دیدن تمام کامنت‌ها