لاجیتک کرفت دوباره عشق به سخت افزار را در من زنده کرد

نمای کلوزآپ کیبورد لاجیتک کرفت

چند وقت پیش در حین جستجوی اینترنتی به صورت ناگهانی با لاجیتک کرفت مواجه شدم و ناگهان به خودم آمدم و دیدم که نزدیک به ۱ ساعت وقت صرف کرده‌ام تا ته و توی آن را دربیاورم. کیبورد کرفت (Craft) هم طراحی زیبایی داشت و هم کار تبلیغاتی و مارکتینگ خوبی روی آن انجام شده بود.

لاجیتک کرفت آن‌قدر کلیدهای زیبایی داشت و آن‌قدر عملکرد خوبی برای رینگ خاص آن طراحی شده بود که نمی‌توانستی عاشق‌اش نشوی. کاملا یک کالای پریمیوم بود و می‌توانستی حس خوب داشتن آن را حس کنی. این موضوع باعث شد تا سری به یوتوب بزنم و تک‌تک ویدئوهای ساخته شده برای آن را ببینم. ویدئوها واقعا خوب ساخته شده بودند و میل به داشتن آن را در من بیشتر کردند. دیگر نمی‌دانستم که چی به چی است و فقط می‌خواستم یک عدد کیبورد کرفت لاجیتک داشته باشم. سریع رفتم تا در آمازون ببینم قیمت این کرفت بلاگرفته چقدر است. جستجو کردم و دیدم ۱۹۹ دلار ناقابل روی آن قیمت گذاشته‌اند. خیلی قیمت خوبی بود و اصلا در رنج یک کالای پریمیوم قرار نمی‌گرفت.

با خودم فکر کردم نکند سایت‌های ایرانی هم آن را برای فروش آورده باشند. ایمالز را که چک کردم دیدم بعععله! در بازار ایران هست و چقدر زیاد هم هست؛ ولی با چه قیمت‌های پرت و پلایی! هر کسی هر قیمتی دل‌اش می‌خواست روی این کیبورد خواستنی می‌گذاشت. دو سه روز بعد رفتم پاساژ ایران در خیابان ولیعصر تا ببینم قیمت کیبورد لاجیتک کرفت در کف بازار چقدر است. در کمال تعجب دیدم که فرقی بین فروشگاه‌های اینترنتی و کف بازار وجود ندارد. همان آشفته بازاری که در اینترنت وجود داشت، در مغازه‌ها هم برقرار بود. ۲ میلیون و خورده‌ای هزار تومان ناقابل برای کیبوردی که دوست‌اش داشتم و بعد از مدت‌ها توانسته بود علاقه‌ی من به دنیای تکنولوژی را دوباره زنده کند. یعنی یک قیمت پَرت برای یک کالای پِرفکت!

ترکیب کیبورد لاجیتک کرفت و ماوس لاجیتک ام ایکس مستر ۲ اس
کیبورد Logitech Craft و ماوس MX Master 2S ترکیب فوق‌العاده‌ای می‌شوند | منبع عکس: Logitech

می‌دانید ماجرا کی بدتر شد؟ وقتی دیدم خود لاجیتک یک ماوس را هم برای کار کردن در کنار لاجیتک کرفت معرفی می‌کند. آن چه ماوس خوبی! ماوس نگو و بگو یک تکه جواهر تراش‌خورده! مدل MX Master 2S ماوسی بود که در تبلیغات لاجیتک به کار می‌رفت و این در حالی بود که من قبل‌ترها مدل MX Master معمولی را از نزدیک دیده و لذت کار کردن با آن را هم تجربه کرده بودم. خیلی تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای بود و حالا نمی‌دانستم ترکیب این کیبورد با آن ماوس را چطور می‌توان نخواست و نداشت؟! چطور می‌توانستم در برابر وسوسه‌ی افتاده به جانم مقاومت کنم و نزدیک به ۳ میلیون تومان پول ناقابل را به خاک ندهم؟

ترکیب این کیبورد با آن ماوس را چطور می‌توان نخواست و نداشت؟!

ماوس حرفه‌ای MX Master 2S

از شما چه پنهان، در آن سفرم به بازار کامپیوتر، قیمت این ماوس را هم گرفتم و با یکی دیگر از عجایب بازار ایران مواجه شده بودم. مواجه که چه عرض کنم؛ به نوعی با این حقیقت «بازمواجه» شده بودم که قیمت رنگ‌های مختلف ماوس MX Master 2S با هم فرق دارد. واقعا فرق داشت؛ یعنی رنگ سفید آن حدود ۸۰۰ هزار تومان بود و رنگ مشکی تقریبا ۵۰۰ هزار تومان گران‌تر فروخته می‌شد. چرا؟ چون رنگ سفید زود کثیف می‌شود و به همین دلیل طرفدار زیادی در بازار ندارد. اما مشکی همیشه مشکی است و رنگ مردانه است و از این مزخرفات بازاری که همه‌مان دیده‌ایم و شنیده‌ایم. جالب‌اش این بود که رنگ سفید در آمازون گران‌تر از رنگ مشکی بود. به همین مسخرگی!

عشق در یک نگاه زمانی جواب می‌دهد که در نگاه‌های قبلی حسابی صرفه‌جویی کرده باشی!

سرتان را درد نیاورم. نه ماوس را خریدم و نه کیبورد لاجیتک کرفت عزیز را. قصد خرید هم نداشتم. دلیل‌اش هم که بر شما پوشیده نیست: پول‌اش را نداشتم. عشق در یک نگاه زمانی جواب می‌دهد که در نگاه‌های قبلی حسابی صرفه‌جویی کرده باشی. خلاصه اینکه این قرتی‌بازی‌ها در ایران جواب نمی‌دهد.ولی با این علاقه‌ی دوباره زنده‌شده نسبت به تکنولوژی که لاجیتک کرفت تحریک‌اش کرد چه کنم؟ چطور روی آن سرپوش بگذارم؟ آیا اصلا باید این کار را بکنم؟

منبع عکس‌های این مطلب هم که دیگر گفتن ندارد. مشخص است که تمام عکس‌ها متعلق به خود Logitech است.

۰ ۰ رای
امتیاز کلی این نوشته
guest
3 کامنت
فیدبک اینلاین
دیدن تمام کامنت‌ها
امین

گویش متن جذاب بود.

Ghazanfar Didindipour

شما فکر کن، از یوتوب یه عالمه نقد و بررسی این دوتا عسل خواستنی رو دانلود کردم و هر از چند گاهی میشینیم نگاه می‌کنم. البته الان MX Master 3 آمده.
لامصبا خیلی خوبن…
منتظرم یه آشنایی از اون طرف بیاد یا یکی بخواد بره اونطرف که بخره برام. شده وام بگیرم :))