سال نوی ۲۰۲۰ میلادی و آغاز یک دهه‌ی جدید

سال نوی ۲۰۲۰ میلادی آتش بازی

امروز آخرین روز از سال ۲۰۱۹ میلادی بود و سال ۲۰۲۰ تنها چند ساعت با ما فاصله دارد. همین جور شدن ۲ تا ۲۰ پشت سرهم، خودش باعث می‌شود که این سال به نوعی خاص باشد و انتظارش را بکشیم. این سال یک جورهایی خوش‌یمن به نظر می‌رسد و کاری می‌کند تا منِ بی‌اعتقاد به بخت و اقبال هم وارد این وادی‌ها بشوم. الان به وقت ایران، تنها چند ساعت تا پایان سال ۲۰۱۹ و شروع سال ۲۰۲۰ میلادی مانده است.

ممکن است عده‌ای بگویند که خب شروع سال نوی میلادی و ۲۰۲۰ به ما چه ربطی دارد؟ این قضیه خیلی شبیه به این است که بگوییم انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا به ما چه ربطی دارد؟ (داخل پرانتز بگویم که بد نیست یادداشت من درباره‌ی تبلیغات سیاسی مربوط به انتخابات را بخوانید) من نمی‌دانم بعضی‌ها در چه دنیایی زندگی می‌کنند و اصولا طرز فکرشان چه‌طور است. ولی این نکته را درباره‌ی خودم و اطرافیان‌ام می‌دانم که بخش زیادی از تقویم کاری و زندگی‌مان به تقویم میلادی مربوط می‌شود. خیلی از چیزهایی که من برایشان تلاش می‌کنم یا برایم اهمیت دارند، بر اساس تقویم میلادی پیش می‌روند. پس اصلا عجیب نیست که ورق خوردن این تقویم برایمان ارزشمند باشد.

سال نوی میلادی مبارک
منبع عکس: Unsplash

با شروع سال جدید، بعضی‌ها سعی می‌کنند دستاوردهای سال قبل‌شان را مرور کنند و ببینند که در این یک‌ساله چه چیزهایی به دست آورده‌اند. آن‌ها برای سال جدیدشان هدف تعیین کنند و سعی کنند تا به آن‌ها برسند. من این هدف‌گذاری را دوست دارم و تا حدودی هم به آن معتقد هستم. ولی نباید این مساله را هم پنهان کنم که گاهی با خودم می‌گویم مگر در گذر از امروز به فردا چه اتفاقی می‌افتد؟ چرا باید پرونده‌ی زندگی در سال ۲۰۱۹ را ببندم و برای ورود به سال ۲۰۲۰ آماده شوم؟

در گذر از امروز به فردا چه اتفاقی می‌افتد؟ چرا باید پرونده‌ی زندگی در سال ۲۰۱۹ را ببندم و برای ورود به سال ۲۰۲۰ آماده شوم؟

مگر زندگی کردن به این چیزها است؟ به نظر شما خیلی شبیه به این نیست که بگوییم از شنبه رژیم گرفتن را شروع می‌کنیم؟ این علاقه‌ی ما به ریست کردن زمان از کجا می‌آید؟ به نظر شما چرا ما فکر می‌کنیم که اگر از نو شروع کنیم، می‌توانیم گذشته‌مان را به‌کل نادیده بگیریم؟ بگذریم، نمی‌خواهم حس و حال خوبی که در شروع سال جدید میلادی هست را نادیده بگیرم یا آن را خراب کنم. تنها می‌خواستم افکاری را که در سرم پرسه می‌زنند برایتان تعریف کنم.

شروع سال ۲۰۲۰، شروع یک دهه‌ی جدید هم هست. شاید به اندازه‌ی شروع یک قرن جدید هیجان‌انگیز نباشد، ولی قطعا ارزش کمی ندارد و کلی اتفاق جدید و هیجان‌انگیز برایمان خواهد داشت. مثلا خود من از همین حالا منتظر نمایشگاه CES هستم. پس سال نویتان مبارک!

منبع عکس کاور این پست، سایت Unsplash است.

۰ ۰ رای
امتیاز کلی این نوشته
guest

0 کامنت
فیدبک اینلاین
دیدن تمام کامنت‌ها