آیا پیکسل ۴ گوگل حرف جدیدی برای گفتن دارد؟

پیکسل ۴

گوشی‌های موبایل پیکسل ۴ (Pixel 4) و پیکسل ۴ ایکس ال (Pixel 4 XL) قرار است در تاریخ ۱۵ اکتبر رونمایی شوند. اما انگار گوگل خودش تعمدا خواسته است تا همه چیز گوشی را قبل از رونمایی عمومی افشا کند. این کار قبلا خیلی اشتباه بود و همه سعی می‌کردند تا در نهایت رازداری به تاریخ رونمایی نزدیک شوند. حالا یا من از زمانه عقب مانده‌ام یا اینکه زمانه عوض شده و جدیدا پیش از رونمایی، همه چیز را عمومی می‌کنند.

الان دیگر همه می‌دانند که پیکسل ۴ به Snapdragon 855 مجهز است و ۶ گیگابایت رم هم دارد. این رم زیاد توی گوشی‌های اندرویدی کم‌کم دارد به یک موضوع نگران‌کننده برای من یکی تبدیل می‌شود. لپ‌تاپی که الان زیر دست من است، ۴ گیگابایت رم دارد و این در حالی است که گوشی‌های اندرویدی جدید به راحتی به ۴ گیگابایت رم مجهز می‌شوند! در مورد حافظه‌های داخلی هم که دیگر نیاز نیست حرفی بزنم.

پیکسل ۴ به دوربین‌هایی شبیه آنچه در آیفون‌های جدید دیده‌ایم، مجهز شده است. مشخص نیست که کدام‌یک از این دو شرکت ابتدا به این فکر افتاده‌اند که سیستم زشت دوربین سه‌گانه قرارگرفته در یک مربع را به پشت گوشی‌ها اضافه کنند. ولی برای من فرقی نمی‌کند که حقیقت چیست! من این سیستم بلوک دوربین را روی آیفون‌ها زودتر دیده‌ام و می‌گویم که گوگل از روی دست اپل کپی کرده است. به همین راحتی!

بلوک اختصاصی دوربین در پیکسل ۴
پیکسل ۴ هم یک بلوک اختصاصی دوربین دارد که ۳ تا دوربین تویش هست!

چیزی که عجیب است، این است که نمایشگر پیکسل ۴ فاقد بریدگی ناچ (Notch) گوشی‌های امروزی است و یک نمایشگر خیلی ساده دارد. از همان نمایشگرهایی که چند سال قبل روی گوشی‌ها می‌دیدیم؛ البته با این تفاوت که گوشه‌های نمایشگر گرد است. اما یک اتفاق جالب در پایین نمایشگر هست که من را یاد گوشی‌های اپل می‌اندازد. آن‌قدر هم تابلو هست که همه بتوانند متوجه‌اش شوند. نوع سیستم رفتن به خانه که در گوشی‌های نسل جدید اپل با سوآیپ کردن از پایین به بالای صفحه انجام می‌شود، در پیکسل ۴ هم وجود دارد. خیلی عجیب است که این اتفاق توانسته پیاده‌سازی شود. چون به هر حال این نوع رفتن به خانه به عنوان یک پتنت در اختیار اپل است و کسی نمی‌تواند از آن استفاده کند.

پیکسل ۴ فاقد بریدگی ناچ (Notch) گوشی‌های امروزی است و یک نمایشگر خیلی ساده دارد.

یکی از سایت‌های اینترنتی تصاویری را منتشر کرده که نشان می‌دهد یکی از نسخه‌های تست پیکسل ۴ به صورت کارکرده در یکی از فروشگاه‌های اینترنتی مالزیایی موجود شده است. این دستگاه که به صورت دست دوم ۱۲۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده، تعجب نویسنده سایت Wccftech را برانگیخته است. این قیمت حتی از قیمت آیفون ۱۱ پرو هم بیشتر است. قیمت تنها چیزی است که در مورد پیکسل ۴ لو نرفته و باید تا ۱۵ اکتبر برای مشخص شدن آن صبر کنیم.

منبع مطالب فنی این پست، سایت Tech Radar است.

منبع عکس کاور این پست، سایت Wccftech است.

۰ ۰ رای
امتیاز کلی این نوشته
اشتراک
اعلان
guest

0 کامنت
فیدبک اینلاین
دیدن تمام کامنت‌ها