دانلود عکس از شاتر استوک، گتی ایمیجز و چند سایت دیگر

دانلود عکس - با من بیا - دست توی دست

تقریبا از هر کسی بپرسید نظرش درباره‌ی عکس استوک چیست، جواب می‌دهد که این عکس‌ها به درد نمی‌خورند. اما با تمام حرف‌های بد و خوبی که درباره‌ی عکس‌های استوک زده می‌شود، واقعا استفاده از این عکس‌ها در برخی موارد اجتناب‌ناپذیر است و نمی‌توان جایگزینی برای آنها پیدا کرد. درست است که قریب به اتفاق عکس‌های استوک سبک خاصی دارند و کاراکترهای به کار رفته در آنها همیشه در حال لبخند زدن هستند، نمی‌توان کلا بی‌خیال استفاده از آنها شد. بخش زیادی از عکس‌هایی که خود من روی این بلاگ استفاده می‌کنم، با استفاده از تکنیک دانلود عکس از شاتر استوک و گتی ایمیجز به دست آمده‌اند.

اما حالا از کجا می‌توانیم عکس‌های شاتر استوک را دانلود کنیم؟ روی اینترنت و مخصوصا در وب فارسی پر است از سایت‌هایی که مجموعه‌ی عکس‌های شاتر استوک را برای دانلود گذاشته‌اند. خیلی از آنها سعی کرده‌اند سلیقه به خرج بدهند و عکس‌ها را بر اساس نوع و گروه‌های مفهومی از یکدیگر جدا کنند. بعضی از سایت‌ها، این مجموعه عکس‌های شاتر استوک را به صورت رایگان برای دانلود می‌گذارند و بعضی‌های دیگر، لینک دانلود را در ازای دریافت مبلغی پول به شما ارائه می‌دهند. آن قدیم‌ترها که اینترنت خیلی کند بود و نمی‌شد به این سادگی فایل‌های حجیم را دانلود کرد، شاهد ابتکار فروشگاه‌های ایرانی بودیم که عکس‌ها را روی دی‌وی‌دی کپی می‌کردند و به مشتری‌ها می‌فروختند. اما امروز می‌خواهم روشی را با شما به اشتراک بگذارم که از تمام روش‌های قبلی و حتی از روش نرم‌افزار دانلود عکس شاتر استوک بهتر است. کمی صبور باشید و به خواندن ادامه دهید. مطمئن باشید که هیچ کلکی در کار نیست و می‌خواهم واقعا راه دانلود رایگان عکس‌های شاتر استوک و چند سایت محبوب دیگر را به شما یاد بدهم. باور کنید دروغ نمی‌گویم!

برای دسترسی مستقیم به ابزار دانلود عکس از سایت مورد نظرتان، روی یکی از گزینه‌های زیر کلیک کنید:

شاتر استوک | گتی ایمیجز | آی استوک فوتو | ادوبی استوک | فوتولیا | وکتور استوک

دانلود عکس از شاتر استوک (Shutterstock)

شاتر استوک پرطرفدارترین سایت فروش عکس استوک (Stock Photo) است. گرافیست‌ها و طراحان هنری در سراسر دنیا این سایت را می‌شناسند و گاه و بی‌گاه به استفاده از عکس‌های موجود روی آن نیاز پیدا می‌کنند. به همین دلیل، توانایی دانلود رایگان عکس از شاتر استوک یک مزیت غیرقابل انکار برای هر گرافیست و گرافیک دیزاینری به شمار می‌آید. دانلود عکس از شاتر استوک اصلا کار سختی نیست؛ کافی است وارد این سایت شوید و تک‌تک عکس‌های شاتر استوک را با وارد کردن آدرس آن عکس به صورت رایگان دانلود کنید. راستی شاتر استوک در ایران فیلتر است و باز کردن آن نیاز به ابزارهای عجیب دارد. ابتدا ابزار عجیب‌تان را روشن کنید و پس از پیدا کردن آدرس عکس موردنظرتان در شاتر استوک، آن را در کادر سرچ سایت معرفی شده وارد کنید. همین.

شاتر استوک در ایران فیلتر است و باز کردن آن نیاز به ابزارهای عجیب دارد.

دانلود عکس از گتی ایمیجز (Getty Images)

بر خلاف شاتر استوک که پر از عکس‌های مصنوعی است، عکس‌های گتی ایمیجز کاملا در شرایط عادی گرفته شده‌اند و از این جهت، ارزش بیشتری دارند. با استفاده از گتی ایمیجز می‌توانید کلی عکس خبری را که از موقعیت‌های مختلف در سراسر دنیا تهیه شده‌اند در اختیار داشته باشید. برای دانلود عکس از گتی ایمیجز می‌توانید از این سایت استفاده کنید و از دانلود رایگان عکس‌‎های گتی ایمیجز لذت ببرید. متاسفانه گتی ایمیجز هم در ایران فیلتر است و باید برای دسترسی به آن از راه‌های عجیب استفاده کنید.

عکس‌های گتی ایمیجز در دنیای واقعی و از آدم‌های واقعی گرفته شده‌اند و ارزش زیادی برای خبرگزاری‌ها دارند.

دانلود عکس از آی استوک فوتو (iStockphoto)

سایت آی استوک فوتو زمانی مستقل بود و حالا دیگر نمی‌توان آن را یک سایت دانلود عکس استوک مستقل دانست. حالا دیگر آی استوک فوتو توسط گتی ایمیجز خریداری شده است و به نوعی مکمل گتی ایمیجز محسوب می‌شود. می‌توان گفت گتی تنها روی عکس‌های خبری کار می‌کند و سایر عکس‌های استوکی که ما مدنظر داریم روی آی استوک فوتو عرضه می‌شوند. دانلود عکس از آی استوک فوتو با این ابزار قابل انجام است و به رایگان می‌توانید هر عکسی که دوست دارید را دانلود کنید. روشن کردن ابزار عجیب را هم فراموش نکنید.

گتی ایمیجز تنها روی عکس‌های خبری کار می‌کند و سایر عکس‌های استوک روی آی استوک فوتو عرضه می‌شوند.

دانلود عکس از ادوبی استوک (Adobe Stock)

باز هم به یک سایت دیگر رسیدیم که منبع عکس‌های استوک است. فکر می‌کنم مشخص باشد که ادوبی استوک متعلق به شرکت بزرگ ادوبی (Adobe) است. بنابراین باید انتظار یک سایت حرفه‌ای از عکس‌های استوک را داشته باشیم. دانلود عکس از ادوبی استوک هم کار پیچیده‌ای نیست و با همان روش کپی کردن آدرس عکس در این سایت قابل انجام است. فقط یک مشکل در دانلود عکس از ادوبی استوک وجود دارد؛ عکس‌های دانلود شده از این راه، یک دایره با افکت Blur در مرکز خود دارند که باید با آنها کنار بیایید! باز هم نیاز به ابزار عجیب وجود دارد.

عکس‌هایی که با این روش از ادوبی استوک دانلود می‌شوند، یک دایره با افکت Blur در مرکز خود دارند.

دانلود عکس از فوتولیا (‌Fotolia)

فوتولیا سرویس اشتراک عکسی است که قبلا خیلی محبوب بود و قدیمی‌ترها حتما آن را به یاد می‌آورند. اما همین محبوبیت کار دست‌اش داد و شرکت عریض و طویل ادوبی (Adobe) آن را خرید. حالا با وجود اینکه دامنه فوتولیا هنوز هم کار می‌کند، تمام سرچ‌های انجام شده درون این سایت از دیتابیس ادوبی استوک استفاده می‌کنند. به همین دلیل دیگر عملا دانلود عکس از فوتولیا معنا ندارد و فوتولیا همان ادوبی استوک خودمان است. پس دانلود از فوتولیا هم با دانلود از ادوبی استوک معادل می‌شود و از همان روش تبعیت می‌کند. لازم است جمله‌ی آخر را دوباره یادآوری کنم یا خودتان می‌دانید؟

فوتولیا ظاهرا مستقل است؛ اما پس از سرچ می‌‌بینید که از سرچ ادوبی استوک استفاده می‌کند.

دانلود عکس از وکتور استوک (VectorStock)

وکتور استوک همان‌طور که از نام‌اش مشخص است، منبع عکس‌های آماده وکتور است. عکس‌های وکتور همان عکس‌هایی هستند که از حالت پیکسلی خارج شده‌اند و حالت برداری دارند. استفاده از تصاویر وکتور در بسیاری از مواقع به کارتان می‌آید و برای دانلود عکس‌های وکتوراستوک می‌توانید از این ابزار استفاده کنید.فقط مشکلی که بر سر راه استفاده از عکس‌های دانلود شده وجود دارد این است که در فرمت PNG هستند و عملا وکتور به حساب نمی‌آیند.

آیا دانلود عکس به صورت رایگان درست است؟

تمام این‌ها را گفتم و یک ابزار رایگان برای دانلود رایگان عکس از تمام سایت‌های مطرح استوک فوتو معرفی کردم. ولی این سوال همیشه در ذهن خودم وجود داشته و دارد که آیا این کار، کار درستی است؟ این که ثمره‌ی زحمت عکاس بی‌نوا را به رایگان دانلود کنی درست است؟ راست‌اش را بخواهید هنوز جواب درستی برای این سوال پیدا نکرده‌ام. اما زمانی که تمام فیلم‌هایم را از سایت‌های تورنت و غیرتورنت دانلود می‌کنم و خیلی از ابزارهای پریمیوم دنیا را به صورت رایگان در اختیار دارم، آیا باز هم صلاحیت پرسیدن این سوال را دارم؟ به هر حال پرسیدن‌اش که عیبی ندارد، دارد؟

این که ثمره‌ی زحمت عکاس بی‌نوا را به رایگان دانلود کنی درست است؟ هنوز جواب درستی برای این سوال پیدا نکرده‌ام.

یک چیز را یادم رفت بگویم. سایت دانلود عکسی که معرفی کردم، هر چند وقت یک‌بار نقل مکان می‌کند و به یک آدرس اینترنتی دیگر می‌رود. هر زمانی که آدرس سایت تغییر کرد، این مطلب آپدیت خواهد شد. راستی سایز عکسی که از این سایت دانلود می‌کنید، حداکثر سایزی نیست که خریداران قانونی دریافت می‌کنند. با این ابزار حداکثر عرض عکس دانلود شده ۱۰۰۰ پیکسل است که می‌تواند کارتان را راه بیندازد.

این مطلب را هم ببینید؛ باز هم به عکس و آیکون مربوط می‌شود:

یک چیز دیگر هم در آخر بگویم. می‌دانم که عبارت استوک درست نیست و استاک تلفظ درست کلمه‌ی Stock است. یعنی این را می‌دانم که استاک فوتو و شاتر استاک و ادوبی استاک درست هستند. اما نیاز بود به جای همه‌ی استاک‌ها بگویم استوک تا کار درست پیش برود. ممنونم که متوجه منظورم می‌شوید. حالا بروید و تا می‌توانید عکس دانلود کنید!

منبع عکس کاور این پست، سایت Unsplash است و ارزش و اعتبار عکس به عکاس آن Daniel Frank تعلق می‌گیرد.

۴.۸ ۶ رای
امتیاز کلی این نوشته
guest
20 کامنت
فیدبک اینلاین
دیدن تمام کامنت‌ها
nader

سلام سایت دانلودر واسه گتی ایمیجز معرفی کردی نسخه فول نمیده. عکس ۵۰۰۰ پیکسل رو ۱۰۲۴ دانلود میکنه

ابراهیم

ممنون بابت این اطلاعات
کسی میدونه از سایت https://www.alamy.com/ چطور میشه دانلود رایگان انجام داد

ضمنا اگر دوستی عکس پانوراما ۳۶۰ درجه مثل comment image
و یا شبیه اش داره من خریدارم

ممنون میشم پیام بدید
۰۹۲۰۲۷۲۶۳۷۴

زهرا

سلام. برای دانلود از ادوب استاک وقتی لینک رو پیست کردم. ارور داد و نوشت: Oops! Something Went Wrong
مشکل از چیه؟

محمد

برای دریافت عکس شاتراستوک این ربات تلگرامی رو هم امتحان کن

خیلی عالیه

@decodlbot

علی

عامو تو اینجا هم ول کن نیستی
خب داری میفروشی
فقط قیمت شاتر را خوب میدی
مابقی شا از همه چند برابر گرون تر میدی

علی

اقا واقعا عشقی من میخام بات بیشتر آشنا بشوم و یه جوری جبران کنم

میلاد

این سایت کیفیت عکس ها را بسیار پایین میاورد و عکس با کیفیتی به شما نمیده

ماعده

جهت خرید قانونی از سایت پارس دریم دیدن کنید
با سابقه بیش از ده سال در فروش عکس و اکانت و انواع متریالهای گرافیکی ویدیویی و صوتی

limitpass

خرید اکانت شاتر استوک می‌تواند به شما کمک کند تا در زمان کم، عکس با کیفیت و مناسب با طراحی‌های گرافیکی و پوستر خود پیدا کنید.

سعیده

بدون تردید دانلود غیر قانونی؛ خود خود دزدی است. جوابش هم خیلی خیلی مشخص است و نیازی به پبدا کردن ندارد. واقعا تعجب می کنم که انقدر راحت خودمان را گول می زنیم برای ادامه ناخنک زدن به مال دیگران

sara

وسط افاضاتت بگم که اولا دانلود قانونی از این سایت ها فقط از جیب پر جناب برمیاد نه عامه دوما که سایت هایی ایرانی که میفروشند مثل سایت جناب خودشون هم دزدی کردند و ریالی خرج نکردن سوما برای منی که جهت استفاده شخصی میخوام دزدین از شماها واقعا لذت بخشه

علیرضا

بله که دانلود از این سایتها درست نیست و یک بی فرهنگی و بی ادبی شما نسبت به تمام عکاسان چنین مجموعه هایی است من جمله خودم.

mohamad

سلام عرض شد تشکر بابت اطلاعات مفیدتان
سوالی دارم آیا برای دانلود فوتیج از این سایت ها هم روشی هست ؟

احسان

سلام

سایتی که معرفی کردید (www.downloader.la) از هیچکدام از سایتها عکسی دانلود نمی کند و پیام خطا می دهد!